YALNIZLIK!!!

[su_row][su_column size=”1/2″][/su_column] [su_column size=”1/2″ class=”sevgi”]Söyle neyi değiştirebilirsin ki tek başına

Yıldırırlar, sustururlar vururlar seni de hemen

Düşler bitmişse, gerçekler bir tokat gibi inmişse

Tek başına mutlu ol bakalım, olabilirsen

 

Hani nerdeler? Kimi yitmiş kimi gitmiş dostların

Bir ak saçlı anan kalmış yolumu bekleyen

Sabah-öğle-akşam . . . Hep o tekdüze yaşam

Ve kırılmış bir kalple yorulmuş bir beden [/su_column] [/su_row]

 

Ümit Yaşar Oğuzcan’ın ‘’50 Yaş Şiiri’’ isimli şiirinde belirttiği gibi birçok konuda tek başımıza mücadelemizi verirken hiçbir şeyi değiştiremeyeceğimizi yıllar geçtikçe yüzümüze inen bir tokat gibi anlıyoruz. Tek başımıza mutlu olmamız elbetteki zor ama yıllar geçip başkalarının bizden beklentileri azaldıkça zaten tek başımıza kalmıyor muyuz?

Günlük hayatın içerisinde maddi ve mevki olarak güçlendikçe etrafınızdaki insanların sayısının arttığını görürsünüz. Sayısal çoğunluğun etrafınızda fazla olması size keyif verirken bunu korumak adına yaptıklarınız aslında neleri kaçırdığınızı görmenizi engelliyor. Sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz güzel ve özel anları zamanı tekrar geri getirmek mümkün olmadığına göre bir daha hiç yaşayamayacaksınız demektir. Bedeninizin ruhunuzun istediği yerlere götürmesi mümkünken yapamadıklarınız yaşlanıp yorulunca mümkün olmuyor.

Sürekli insanları yanında tutmak adına veren bir yapıya sahipseniz bir gün imkânınız el vermediği için veremediğinizde veya yapamadığınızda bir kalemde silinmiyor musunuz? Yok sayılmıyor musunuz? Bu kadar kolay olmamalı yıllarca birlikte olduğun insanı yok saymak. Etrafında sayısal çoğunluk istediğin kadar fazla olsun tek seferde yok sayılabiliyorsan yalnızsın demektir.

Fotoğrafa baktığım zaman demirli pencereden bakan çocuğun arkadaşları dışarıda oynarken kendisinin yalnız kalmasına duyduğu hüznü görüyorum. Fotoğrafta yanı başımızdaki, çıkara dayalı olmayan sayısal olarak az ama insan kalitesi olarak oldukça yüksek değere sahip dostlarının kıymetini bilmeden etrafında sayısal olarak çok ama samimi olmayan insanların bulunduğu insanlara özenen zavallıları görüyorum.

Samimi olmayan, sizi unutmaya hazır insanlarla birlikte olmak yerine bedeli ne olursa olsun her zaman yanınızda sizi düşünen ve her şeye rağmen yanınızda olan insanları bulmak yaşamınızda önceliğiniz olduğu takdirde ‘’Yalnız’ ’değilsiniz demektir. Bunu yapamayıp sayısal çoğunlukla kendinizi kandırırsanız hep ‘’Yalnızsınız’’demektir.

En Son Yazılar: